|
Dilipan Memorial 9 Ball Pool Tournament
at
Cues & You
RESULTS
Winner - Alok Kumar | Runner-Up - Dharminder Singh Lilly |
Kncok-Out
Pre Quarter Final |
Quarter Final |
Semi Final |
Final |
Winner |
|||||
1 |
Dharminder Lilly |
7 |
Dharminder Lilly |
9 |
Dharminder Lilly |
9 |
Dharminder Lilly |
9 |
Alok Kumar |
2 |
Devendra Joshi |
2 | |||||||
3 |
Chitra M. |
5 |
Kamal Chawla |
3 | |||||
4 |
Kamal Chawla |
7 | |||||||
5 |
Nadeem Ahmed |
7 |
Nadeem Ahmed |
9 |
Nadeem Ahmed |
8 | |||
6 |
Varun |
2 | |||||||
7 |
Balaji Reddy |
7 |
Balaji Reddy |
2 | |||||
8 |
Manan Chandra |
5 | |||||||
9 |
Gagandeep |
7 |
Gagandeep |
6 |
Alok Kumar |
9 |
Alok Kumar |
11 | |
10 |
Pankaj Advani |
6 | |||||||
11 |
Kamaraj |
4 |
Alok Kumar |
9 | |||||
12 |
Alok Kumar |
7 | |||||||
13 |
Rafath Habib |
7 |
Rafath Habib |
9 |
Rafath Habib |
4 | |||
14 |
Angello Jhonson |
4 | |||||||
15 |
Eashwar |
7 |
Eashwar |
2 | |||||
16 |
Pranav Jain |
3 |
Group Scores
MP - Match Played, MW - Match Won, RW - Racks Won, RL - Racks Lost, RD - Racks Difference, POS - Position
Group A |
|||||||||||
Player |
1 | 2 | 3 | 4 | MP | MW | FW | FL | FD | POS | |
1 |
Manan Chandra |
5 | 5 | 2 | 3 | 2 | 12 | 10 | 2 | II | |
2 |
Antim Singhi |
1 | 5 | 5 | 3 | 2 | 11 | 9 | 2 | III | |
3 |
Vijaikumar (QLF) |
4 | 3 | 0 | 3 | 0 | 7 | 15 | -8 | IV | |
4 |
Kamaraj (QLF) |
5 | 1 | 5 | 3 | 2 | 11 | 7 | 4 | I | |
Group B |
|||||||||||
Player |
1 | 2 | 3 | 4 | MP | MW | FW | FL | FD | POS | |
1 |
Dharminder Lilly |
5 | 5 | 5 | 3 | 3 | 15 | 7 | 8 | I | |
2 |
Vidya Pillai |
1 | 5 | 1 | 3 | 1 | 7 | 13 | -6 | III | |
3 |
Karthick (QLF) |
4 | 3 | 4 | 3 | 0 | 11 | 15 | -4 | IV | |
4 |
Eashwar (QLF) |
2 | 5 | 5 | 3 | 2 | 12 | 10 | 2 | II | |
Group C |
|||||||||||
Player |
1 | 2 | 3 | 4 | MP | MW | FW | FL | FD | POS | |
1 |
Devendra Joshi |
2 | 5 | 5 | 3 | 2 | 12 | 11 | 1 | II | |
2 |
Chitra Magimairaj |
5 | 5 | 3 | 3 | 2 | 13 | 10 | 3 | I | |
3 |
Ashish (QLF) |
4 | 3 | 4 | 3 | 0 | 11 | 15 | -4 | IV | |
4 |
Vinod (QLF) |
2 | 5 | 5 | 3 | 2 | 12 | 12 | 0 | III | |
Group D |
|||||||||||
Player |
1 | 2 | 3 | 4 | MP | MW | FW | FL | FD | POS | |
1 |
Shyam Jagtiani |
3 | 2 | 5 | 3 | 2 | 10 | 14 | -4 | III | |
2 |
Pankaj Advani |
5 | 3 | 5 | 3 | 2 | 13 | 11 | 2 | II | |
3 |
Pranav Jain (QLF) |
5 | 5 | 5 | 3 | 3 | 15 | 8 | 7 | I | |
4 |
Freddy (QLF) |
4 | 3 | 3 | 3 | 0 | 10 | 15 | -5 | IV | |
Group E |
|||||||||||
Player |
1 | 2 | 3 | 4 | MP | MW | FW | FL | FD | POS | |
1 |
Alok Kumar |
1 | 5 | 5 | 3 | 2 | 11 | 8 | 3 | II | |
2 |
Sundeep Gulati |
5 | 0 | 5 | 3 | 2 | 10 | 8 | 2 | III | |
3 |
Angello Johnson (QLF) |
3 | 5 | 5 | 3 | 2 | 13 | 9 | 4 | I | |
4 |
Wasim (QLF) |
0 | 2 | 4 | 9 | 0 | 6 | 15 | -9 | IV | |
Group F |
|||||||||||
Player |
1 | 2 | 3 | 4 | MP | MW | FW | FL | FD | POS | |
1 |
Amit Yadav |
4 | 3 | 5 | 3 | 1 | 12 | 13 | -1 | III | |
2 |
Gagandeep |
5 | 5 | 5 | 3 | 3 | 15 | 9 | 6 | I | |
3 |
J. Varun Kumar (QLF) |
5 | 4 | 5 | 3 | 2 | 14 | 11 | 3 | II | |
4 |
Javid (QLF) |
3 | 1 | 3 | 3 | 0 | 7 | 15 | -8 | IV | |
Group G |
|||||||||||
Player |
1 | 2 | 3 | 4 | MP | MW | FW | FL | FD | POS | |
1 |
Kamal Chawla |
1 | 5 | 5 | 3 | 2 | 11 | 7 | 4 | II | |
2 |
Balaji Reddy |
5 | 4 | 5 | 3 | 2 | 14 | 8 | 6 | I | |
3 |
R. Loganathan |
1 | 5 | 5 | 3 | 2 | 11 | 11 | 0 | III | |
4 |
Vijai Nichani (QLF) |
1 | 2 | 2 | 3 | 0 | 5 | 15 | -10 | IV | |
Group H |
|||||||||||
Player |
1 | 2 | 3 | 4 | MP | MW | FW | FL | FD | POS | |
1 |
Sumit Talwar |
3 | 2 | 5 | 3 | 1 | 10 | 11 | -1 | III | |
2 |
Rafath Habib |
5 | 2 | 5 | 3 | 2 | 12 | 8 | 4 | II | |
3 |
Nadeem Ahmed |
5 | 5 | 3 | 3 | 2 | 13 | 9 | 4 | I | |
4 |
Magesh (QLF) |
1 | 0 | 5 | 3 | 1 | 6 | 13 | -7 | IV |
Scheduler
24 – 01 – 08
3.00pm – Group A
4.00pm – Group B
5.00pm – Group C
6.00pm – Group D
6.30pm – Group F
7.00pm – Group G
7.30pm – Group H
8.00pm – Group E
25 – 01 - 08
10.00am – Group A & B
11.30am – Group C & D
1.00pm – Group E & F
2.30pm – Group G & H
5.00pm – Pre Quarter Finals.
RESULTS - Qualifying Round
ARUN (TNBSA) beats RAGAVAN :: 4 -2
VIJAYKUMAR (TNBSA) beats SURESH (CAU) :: 4-1
ARUN (QSHOT) beats BHARTH (MCC) :: 4 -0
PRANIT (TNBSA) beats ARUN (TNBSA) :: 4 -1
VIJAYKUMAR (TNBSA) beats ARUN (QSHOT) :: 4 -1
VIJAYKUMAR (TNBSA) beats PRANIT (TNBSA) :: 5-4
IRSHAD (SEAFARERS) beats NEENA (CAU) :: 4 -1
ASHISH (SS) beats NELLAI VIJI (CAU) :: 4-1
JAIKISHAN (MBC) beats MADAN (QSHOT) :: 4 -3
IRFAN HABIB (TNBSA) beats FAUD (QSHOT) :: 4-3
ASHISH (SS) beats IRSHAD (SEAFARERS) SC0RE 4 -1
JAIKISHAN (MBC) beats IRFAN HABIB (TNBSA) :: 4-3
ASHISH (SS) beats JAIKISHAN (MBC) :: 5-2
EASWAR (TNBSA) beats SENTHIL (MDU) :: 4-1
KOUSHIK (MCC) beats VIJESH (CAU) :: 4-2
KRISHNADEEPAK (TNBSA) beats PINTU (CAU) :: 4-1
DHAMU MENON (MUC) beats SHAIAD (QSHOT) :: 4-0
EASHWAR (TNBSA) beats KOUSIK (MCC) :: 4-0
KRISHNA DEEPAK (TNBSA) beats DHAMU MENON (MUC) :: 4 -3
EASHWAR (TNBSA ) beats KRISHNADEEPAK (TNBSA) :: 5 -4
ANAND BATHIJA (CC) beats NAZEER (CAU) :: 4 -1
VIJAYRAGAVAN (TNBSA) beats DILIPKUMAR (TNBSA ):: 4 -1
MANOJ (TC ) beats ARAVIND (CAU) :: 4 -0
WASIM (RLY) beats SANTHOSH (CAU) :: 4 -0
VIJAYRAGAVAN (TNBSA) beats ANAND BATHIJA (CC):: 4 -3
WASIM (RLYS) beats MANOJ (TC ) :: 4-1
WASIM (RLYS) beats VIJAYRAGAVAN (TNBSA) :: 5 -1